Banner

Kdo může TV V1 naladit

V1 lze na pokrytém území (viz mapy pokrytí níže) snadno přijímat pomocí běžné společné nebo pokojové antény. Hradecko - vysílač Hoděšovice - kanál 57 a Pardubicko - vysílač K Polabinám (v centru) - kanál 46.

Vzhledem k umístění vysílačů je někdy nutné pro příjem V1 doplnit anténní systém. Směrové antény namířené na vysílače ostatních televizí nemusejí mít signál V1 z Hoděšovic nebo Pardubic v dosahu.

 

JAK NÁS NALADÍTE

Stiskněte na dálkovém ovladači Vašeho televizoru MENU a vyhledejte položku AUTOMATICKÉ LADĚNÍ, nebo AKTUALIZACE KANÁLŮ DVB-T (případně položku obdobného významu). Držte se pokynů na obrazovce. Po úspěšném dokončení aktualizace byste měli mezi Vašimi programy vidět stanici V1.

Každý, kdo v Hradci Králové a Pardubicích pomocí antény pozemního televizního vysílání DVB­T přijímá stanice NOE, ÓČKO EXPRES, MUZIKA BARRANDOV nebo REGIONÁLNÍ TELEVIZE (což jsou stanice vysílající také v Regionální síti 8), bude poté, co si ve svém televizoru zaktualizuje programovou nabídku, okamžitě přijímat také program V1.

 

PŘELADILI JSTE STANICE A V1 SE NEOBJEVILA?

Postupujte podle tohoto návodu:

Přijímáte televizní signál pomocí pozemní antény DVB-T a máte naladěnu stanici NOE, ÓČKO EXPRES, MUZIKA BARRANDOV nebo REGIONÁLNÍ TELEVIZE? Pak po aktualizaci programové nabídky na svém televizoru musíte mít mezi svými programy rovněž stanici s logem V1. Prosím znovu postup opakujte. Pokud se program V1 znovu neobjevil, použijte v MENU funkci MANUÁLNÍ LADĚNÍ: V1 je v Regionální siti 8, na kanálu 57 pro Královéhradecko a na kanálu 46 pro Pardubicko.

Bydlíte v domě se společnou anténou pozemního televizního vysílání DVB­T a nemáte žádnou ze stanic NOE, ÓČKO EXPRES, MUZIKA BARRANDOV nebo REGIONÁLNÍ TELEVIZE? Bude potřeba upravit společnou anténu pozemního televizního vysílání DVB­T na střeše domu. Oslovte prosím správce domu, který zajistí anténářskou firmu, která zařídí přidání těchto stanic včetně V1 do Vaší nabídky.

Bydlíte v rodinném domě s vlastní anténou pozemního televizního vysílání DVB-T a nemáte žádnou ze stanic NOE, ÓČKO EXPRES, MUZIKA BARRANDOV nebo REGIONÁLNÍ TELEVIZE? Bude potřeba upravit Vaši anténu pozemního televizního vysílání DVB­T. Oslovte anténářskou firmu, která zajistí přidání těchto stanic včetně V1 do Vaší nabídky.

Pokud si nejste jisti správným postupem, volejte v pracovních hodinách na telefon 777 466 135 nebo kontaktujte přímo servis: http://www.anteny-satelity.cz/satelitni-dvb-s-prijem/.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Televize V1: DVB-T, Regionální síť 8, pro Královéhradecko vysílač Hoděšovice, kanál 57, frekvence 762 MHz, pro Pardubicko vysílač K Polabinám (věž O2), kanál 46, frekvence 674 MHz.

 

PŘÍJEM TV V1 MIMO DVB-T (pozemní vysílání)

Kabelová televize (DVB-C / IPTV)

V1 je momentálně součástí základní nabídky těchto kabelových televizí a IPTV providerů operujících na území Královéhradeckého a Pardubického kraje:

- UPC
- NEJ TV

 

Internet

V1 vysílá živě také na internetu. Základní stream: www.vctv.cz.

Na internetu je k dispozici také kompletní archiv všech pořadů: www.vctv.cz/porady.

Živé vysílání V1 můžete pomocí internetu sledovat v počítači a také na mobilních telefonech a tabletech. Podporovány jsou operační systémy iOS (iPhone), Android a Windows. Pro plynulé přehrávání doporučujeme rychlost internetového připojení min. 600 kb/s. Pokud se video nepřehrává plynule, máte nestabilní příjem internetu, nebo je procesor vašeho telefonu zastaralý a nestíhá plynule přepočítávat video kodek H.264.

 

Satelit (DVB-S)

V1 vzhledem k regionální povaze svého programu na satelitu nevysílá.


Máte televizi s DVB-T tunerem? Doporučujeme pořídit si obyčejnou pokojovou anténu pro příjem DVB-T (cena od 150 Kč) a příjímat signál V1 z DVB-T.

Máte televizi bez DVB-T tuneru? Doporučujeme pořídit si externí set-top-box pro příjem DVB-T (cena od 400 Kč) a obyčejnou pokojovou anténu pro příjem DVB-T (cena od 150 Kč) a příjímat signál V1 z DVB-T.

 

Mapa pokrytí Královéhradecka signálem V1 (vysílač Hoděšovice, kanál 57) DVB-T:

mapa pokrytí Hradecko

 

Mapa pokrytí Pardubicka signálem V1 (vysílač K Polabinám, v centru Pardubic, kanál 57) DVB-T:

mapa pokrytí Pardubicko